Atrakcje turystyczne Fromborka

Frombork jest miastem, które każdy powinien chociaż raz w życiu odwiedzić. Jest tutaj tak wiele ciekawych miejsc i zabytków, że każdego z pewnością coś zaciekawi. Spośród wielu warte do odwiedzenia jest wzgórze Katedralne, jest to miejsce najczęściej zwiedzane przez turystów a zaraz po nim słynne planetarium. Ponieważ Frombork to miasto Mikołaja Kopernika, warto zwiedzić także Muzeum Mikołaja Kopernika  i niesłychanie ciekawe Muzeum Dawnej Medycyny. Dla tych, którzy kochają wyprawy szlakiem wodnym, ciekawą atrakcją są rejsy po Zalewie Wiślanym.

Fromborskie zabytki  wzbudzają duże zainteresowanie miłośników historii, takim ciekawym zabytkiem jest z pewnością zespół murów obronnych. Będąc we Fromborku trzeba koniecznie zwiedzić zamek, katedrę warowną z rozbudowanym systemem obronnym i mające trzysta lat organy znajdujące się w Bazylice Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Chcąc odpocząć w zaciszu przyrody, można odwiedzić dostępne dwa mola i plażę. Dla miłośników astronomii wspaniałą atrakcją jest obserwatorium astronomiczne na Żurawiej Górze.

Mało kto wie, że we Fromborku znajduje się morskie przejście graniczne. Z pewnością wiele osób zainteresuje się wahadłem Foucaulta w dzwonnicy wieży katedralnej. Z daleka pięknie widać wieżę Radziejowskiego a z tej wieży najlepiej widać całe miasto i widok ten jest naprawdę imponujący.

Ciekawą atrakcją jest także wieża wodna z piętnastego wieku, łącząca pomysłowość i przydatność oraz Izba Warmińska, w której można dowiedzieć się wiele o korzeniach ludzi i ich życiu w dawnych latach. Frombork jest naprawdę bardzo barwnym historycznie miastem, warto wiedzieć czego szukać zwiedzając to miasto i wrócić z ciekawymi wspomnieniami.