Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej odbywa się co roku latem i każdy ma szansę wysłuchać koncertów od czerwca do września. Dobrze się składa bo jest to okres urlopowy i wiele osób podróżując, zwiedzając może przeżyć muzyczne emocje na żywo w Bazylice Archikatedralnej. Podczas Festiwalu publiczność ma okazję wysłuchać koncertów wybitnych muzyków z całego świata. Koncerty te mają wielkie znaczenie i ogromna renomę, świadczy o tym fakt, że odbywają się co roku i to już od ponad czterdziestu lat. Rzadko można zobaczyć tak wysoki poziom artystyczny jak podczas Festiwalu we Fromborku, dlatego znani i wybitni muzycy z chęcią uczestniczą w takim wspaniałym kulturowym przedsięwzięciu od wielu lat.

Oprócz wspaniałego Festiwalu miasteczko zachęca co roku do spędzania atrakcyjnie czasu na Wzgórzu Katedralnym, można w między czasie pozwiedzać lub odwiedzić obserwatorium. Każdy rok przynosi coś nowego na Festiwalu zarówno pod względem artystycznym jak i repertuarowym. Ścisły program Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej można uzyskać na stronie miast Frombork lub w lokalnych mediach. W tym roku wielką atrakcją będzie koncert wirtuoza organów profesora  Romana Peruckiego z kwartetem skrzypiec.

Zaplanowanie weekendu we Fromborku w okresie letnim z pewnością będzie bardzo dobrym pomysłem, jest wspaniały pomysł na spędzenie wolnych dni i poznanie ciekawej historii tego małego miasteczka.

Muzyka klasyczna zawsze jest bardzo entuzjastycznie odbierana przez publiczność, a wykonywana w tak pięknej oprawie jaka ma miejsce na Festiwalach we Fromborku, cieszy podwójnie. Warto tam być i choć raz przeżyć te emocje na żywo.