Planetarium

Planetarium jest jednym z głównych atrakcji Fromborka, mieści się w przyziemiu Wieży Radziejowskiego. W pierwszym momencie warto zwrócić uwagę na rysunek na suficie, który przedstawia model układu słonecznego. W planetarium można przyjrzeć się meteorytom umieszczonym w gablotach a następnie udać się do Sali projekcyjnej . Wrażenia w planetarium są naprawdę niezwykłe, zwłaszcza kiedy projektor główny wyświetli gwiazdy na kopule. Takie atrakcje mogą być wielką frajdą dla wszystkich osób fascynujących się astronomią. W planetarium mamy szansę na oglądanie przeróżnych slajdów, projektor ciekawie rzutuje słońce, księżyc i wszystkie planety. Wszystkie wrażenia są mocno wzmacniane dźwiękami i głosem, wrażenia są naprawdę duże i co najfajniejsze nie trzeba się martwić o brak miejsc, zawsze znajdzie się miejsce na którymś z seansów.

Planetarium  zaopatrzone jest w nowoczesny sprzęt do odtwarzania nośników multimedialnych, trzeba tylko pamiętać, że w czasie seansów w żadnym wypadku nie wolno robić zdjęć z lampą i nie wolną nagrywać kamerą. Planetarium przyjmuje turystów i chętnych właściwie przez cały rok oprócz świąt, także zawsze można wybrać się na zwiedzanie tego ciekawego miasteczka z punktem głównym programu- odwiedzinami w planetarium. Dokładne miejsce w którym znajduje się obserwatorium astronomiczne mieści się prawie dwa kilometry od Fromborka, na najwyższym okolicznym wzniesieniu- to taka mała podpowiedź.

Duże wrażenie na wszystkich robią instrumenty do obserwowania nieba, wszelkie lunety i teleskopy, każdy chciałby wejść n a taras obserwacyjny i podziwiać wszechświat. Aby móc przeżywać takie emocje, trzeba nieco wcześniej zarezerwować sobie wejściówki, a jeśli już wybierać się do Fromborka to na dużej! Warto wtedy zarezerwować nocleg we Fromborku na kilka dni. Wakacje w planetarium to bardzo dydaktyczna rozrywka, która zapisze się w pamięci na długi czas.