Planetarium

Planetarium jest jednym z głównych atrakcji Fromborka, mieści się w przyziemiu Wieży Radziejowskiego. W pierwszym momencie warto zwrócić uwagę na rysunek na suficie, który przedstawia model układu słonecznego. W planetarium można przyjrzeć się meteorytom umieszczonym w gablotach a następnie udać się do Sali projekcyjnej . Wrażenia w planetarium są naprawdę niezwykłe, zwłaszcza kiedy projektor główny wyświetli gwiazdy na kopule. Takie atrakcje mogą być wielką frajdą dla wszystkich osób fascynujących się astronomią. W planetarium mamy szansę na oglądanie przeróżnych slajdów, projektor ciekawie rzutuje słońce, księżyc i wszystkie planety. Wszystkie wrażenia są mocno wzmacniane dźwiękami i głosem, wrażenia są naprawdę duże i co najfajniejsze nie trzeba się martwić o brak miejsc, zawsze znajdzie się miejsce na którymś z seansów.

Planetarium  zaopatrzone jest w nowoczesny sprzęt do odtwarzania nośników multimedialnych, trzeba tylko pamiętać, że w czasie seansów w żadnym wypadku nie wolno robić zdjęć z lampą i nie wolną nagrywać kamerą. Planetarium przyjmuje turystów i chętnych właściwie przez cały rok oprócz świąt, także zawsze można wybrać się na zwiedzanie tego ciekawego miasteczka z punktem głównym programu- odwiedzinami w planetarium. Dokładne miejsce w którym znajduje się obserwatorium astronomiczne mieści się prawie dwa kilometry od Fromborka, na najwyższym okolicznym wzniesieniu- to taka mała podpowiedź.

Duże wrażenie na wszystkich robią instrumenty do obserwowania nieba, wszelkie lunety i teleskopy, każdy chciałby wejść n a taras obserwacyjny i podziwiać wszechświat. Aby móc przeżywać takie emocje, trzeba nieco wcześniej zarezerwować sobie wejściówki, a jeśli już wybierać się do Fromborka to na dużej! Warto wtedy zarezerwować nocleg we Fromborku na kilka dni. Wakacje w planetarium to bardzo dydaktyczna rozrywka, która zapisze się w pamięci na długi czas.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 17933 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xjd/public_html/d-v.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 402

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/planetarium/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/xjd/public_html/d-v.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/xjd/public_html/d-v.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:407 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html ...', 9) #1 /home/xjd/public_html/d-v.pl/wp-includes/functions.php(3598): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/xjd/public_html/d-v.pl/wp-includes/plugin.php(524): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/xjd/public_html/d-v.pl/wp-includes/load.php(671): do_action('shutdown') #5 [internal function]: shutdown_action_hook() #6 {main} thrown in /home/xjd/public_html/d-v.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 407