Zabytki Fromborka

Frombork jest niekwestionowanym klejnotem Warmii, to piękne i ciekawe miasto zachęca do zwiedzania go wieloma ciekawymi zabytkami i bardzo szeroką historią. W Polsce znajduje się wiele zabytkowych miejsc i miasteczek, do których chętnie przyjeżdżają turyści, Frombork jest jednym z nich. Położenie miasta jest bardzo atrakcyjne i zachęcające, każdy ciągnie nad Zalew Wiślany, ponadto walory klimatyczne sprzyjają wielu osobom, dzięki czemu w połączeniu z bogatą historią i zabytkami przyciągają wiele wycieczek z turystami. Głównym zabytkiem, który koniecznie trzeba zobaczyć jest kompleks zabudowy Wzgórza Katedralnego, który przede wszystkim jest światowej klasy dobrem architektonicznym.

Dla spragnionych wrażeń historycznych, idealną do zwiedzania jest gotycka katedra ze słynnymi organami barokowymi, dawny pałac biskupi gdzie obecnie znajduje się w nim Muzeum Mikołaja Kopernika oraz tak często spotykana w czasopismach Wieża Radziejowskiego, najwyższa budowla Wzgórza Katedralnego. Zwiedzając ten kompleks warto zobaczyć planetarium w przyziemiach i niebywale atrakcyjne wahadło Foucaulta znajdujące się w wyżej wymienionej Wieży Radziejowskiego.

Te wszystkie zabytki zaliczane są do wielkich atrakcji turystycznych we Fromborku, niewiele miast może pochwalić się tak wieloma zabytkami skupionymi na niewielkiej przestrzeni. Na wysokości siedemdziesięciu metrów nad poziomem morza, znajduje się taras widokowy, z którego widok zachwyca tysiące turystów pokazując piękną panoramę całego Fromborka.